Jak wnioskować o pożyczkę w Rapida Money? Instrukcja krok po kroku

Wymogi które powinien spełniać potencjalny pożyczkobiorca, decydujący się na wzięcie pożyczki w Rapida nie są zbyt skomplikowane. Jedyna kwestia, która ewentualnie mogłaby sprawiać jakikolwiek kłopot to wyszukanie gwaranta, czyli osoby, która zapewni pożyczkodawcę, że osoba ubiegająca się o taki rodzaj finansowania jest godna zaufania. Jeżeli znajdziemy gwaranta, wtedy jesteśmy w stanie złożyć wniosek o pożyczkę. Zobacz, jak wygląda cały proces składania wniosku w Rapida Money.

Pożyczka w Rapida

Rapida Money ma w swoim katalogu pożyczki długoterminowe (całkowity czas spłaty zaciągniętego zobowiązania to od 12 aż do 60 miesięcy). Warto podkreślić, że są to również pożyczki na wysokie kwoty - od 2 500 złotych do maksymalnie 25 000 zł. W głównej mierze są one przeznaczone dla ludzi zadłużonych, bezrobotnych, z niskimi zarobkami, które potrzebują sporej kwoty w krótkim czasie. Warunkiem koniecznym, aby móc starać się o taką formę finansowania będzie posiadanie gwaranta. Bez tego, nawet osoby z doskonałą zdolnością kredytową, dużymi zarobkami nie będą miały żadnych szans na to, by dostać taką pożyczkę.

Jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę w Rapida Money?

Złożenie wniosku o pożyczkę nie jest skomplikowane i nie zajmie Ci zbyt dużo czasu, musisz przede wszystkim:
Wskazać kwotę oraz termin spłaty pożyczki - na samym początku trzeba wskazać konkretną kwotę, która Cię interesuje, a także powinieneś określić termin spłaty pożyczki. Pamiętaj, aby zarówno suma, jak również termin spłaty, dostosowane były do Twoich możliwości finansowych. Ułatwi to spłatę zobowiązania.
Uzupełnić wniosek - następnym krokiem jest uzupełnienie wniosku. Musisz wpisać podstawowe informacje, np.: dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL, numer oraz seria dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość ), dane do kontaktu, i dane odnoszące się do Twoich zarobków i kosztów.
Poprosić poręczyciela o uzupełnienie formalności - tak jak w przypadku pożyczkobiorcy, gwarant też powinien wpisać podstawowe dane na swój temat. To zabezpieczenie dla firmy udzielającej pożyczki, że w momencie, gdy główny pożyczkobiorca przestanie spłacać dług, wówczas poręczyciel przejmie jego obowiązki. Trzeba pamiętać, że gwarant musi posiadać odpowiednią historię kredytową, oraz stabilną sytuację materialną.
Pożyczkodawca skontaktuje się z pożyczkobiorcą i poręczycielem - po uzupełnieniu wszelkich formalności, pożyczkodawca skontaktuje się z osobą ubiegającą się o pożyczkę jak również z gwarantem, aby ustalić wszelkie szczegóły. zwrot prowizji bankowej W przypadku jakichkolwiek zastrzeżeń firma udzieljąca pożyczki może zadać dodatkowe pytania.
Wypłacenie środków - jest to ostatni etap. Po uzupełnieniu wszelkich formalności i rozmowie telefonicznej z pożyczkodawcą następuje wypłacenie pieniędzy. Trzeba podkreślić, że pieniądze zostaną przekazane bezpośrednio na rachunek gwaranta, który z kolei zobligowany jest do tego, aby wypłacić otrzymane pieniądze głównemu pożyczkobiorcy.